شاعر خوزستانی را به دلیل فقر، قبل از مرگ از بیمارستان بیرون کرده بودند

قاسم آهنینجان شاعر خوزستانی را به دلیل فقر از بیمارستان بیرون کردند. مسئولان تکذیب می‌کنند. آهنیجان در اثر پیامدهای ابتلا به سرطان درگذشت.

یاسین نمکچیان، روزنامه‌نگار، با انتشار عکسی از قاسم آهنین‌جان، شاعر خوزستانی  نوشت آهنین‌جان «به دلیل بیماری سرطان در بیمارستان بستری بود اما ۲۰ روز پیش به دلیل فقر بیرونش کردند و با ماشین انتقالش دادند به خیابان.»

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که او را با لباس بیمارستان نشسته بر جویی کنار خیابان و در درماندگی و سرگشتگی نشان می‌دهد.

عرفان مردانی، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا ترخیص این شاعر به سبب فقر از بیمارستان را رد کرده است.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان شامگاه چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در مصاحبه با رسانه‌های داخلی گفت:

«خودش اصرار داشت به خانه برگردد، آهنینجان در مسیر ترخیص از بیمارستان برای خرید از ماشین پیاده می‌شود که در همان لحظه افرادی از وی کلیپ و عکس تهیه و اعلام می‌کنند که این شاعر یک بیمار سرگردان است و این در حالی است که به هیچ وجه این‌گونه نبود.»

در ویدیوی دیگری که کاربران پس از مرگ این شاعر دست‌ به دست می‌کنند، آهنینجان،شاعر فقید از وضع معیشت و نداشتن بیمه و فقدان منبع درآمد از طریق نشر آثارش شکایت می‌کند.

آهنینجان در بیان همین معنا پیش از مرگش در مصاحبه با ایسنا گفته است:

«اگر دوباره متولد شوم از خدا می‌خواهم، یک بنای خوب، نانوای خوب یا نجاری خوب باشم و از او خواهش می‌کنم که دیگر هرگز نه شعر بخوانم و نه شعر بگویم چراکه به هر حال درست است درد و رنج آخرش شیرینی دارد اما تاوان این شیرینی چقدر درد است؟»

قاسم آهنین متولد ۱۳۳۷ بود و سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت درگذشت.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی