مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان و موسس کارگاه عفاف و حجاب به اتهام رابطه با یک مرد جوان برکنار شد

همزمان با گزارش‌هایی از رابطه جنسی رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با یک مرد جوان، برخی منابع بدون اشاره به جزئیات از برکناری او خبر دادند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از کار برکنار شد و عبدالرضا علی پناه به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد. همزمان کانال تلگرامی رادیو گیلان اعلام کرد برکناری ثقتی با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت ابراهیم رئیسی صورت گرفت.

از یک روز پیش ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که انتشار دهندگان آن مدعی شده‌اند که رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با یک مرد جوان رابطه جنسی دارد. فیلم در یک خانه نسبتاً مجلل از یک زاویه بسته و مخفی گرفته شده و ما پرهیب مردی برهنه را می‌بینیم که دارد جوراب می پوشد و در همان حال با معشوق پسرش گفت‌وگو می‌کند. صدای این افراد به وضوح شنیده می‌شود. معلوم نیست این فیلم به رضا ثقتی تعلق دارد.

ثقفی متولد ۱۳۵۷ در رشت، ۱۱ آذر ۱۴۰۰ بعد از استقرار دولت ابراهیم رئیسی با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان شد. عمده سوابق او در حوزه‌های حکومتی از جمله مسئول ایثارگران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین موسس و سردبیر نشریه قلم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بود. او در اعتراضات ۱۴۰۱ از مدیرانی بود که خواستار برخورد با مخالفان حجاب اجباری بودند.

رضا ثقفی اردیبهشت سال جاری از راه‌اندازی هایپر مارکت حجاب در گیلان خبر داده بود و همچنین دستور داده بود نمایشگاه عفاف و حجاب در تالار مرکزی رشت برای تولید البسه متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی تشکیل شود. خبرگزاری ایرنا ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ خبر داد که ثقتی قرارگاه فرهنگی عفاف و حجاب محله محور در گیلان تشکیل داده است.

او در اینستاگرام «بی حجابی و پوشش‌های زننده» در شهرها را «محصول ولنگاری فرهنگی» دولت حسن روحانی نامیده بود از مخاطبانش کمک خواسته بود که به او کمک کنند تا «این صحنه‌های نامناسب» را از شهر پاک کنند.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی