فریماه فرجامی، بازیگر سرشناس سینما و تئاتر درگذشت

فریماه فرجامی، بازیگر سرشناس سینما و تئاتر هفتاد و یک‌سالگی درگذشت. انجمن بازیگران سینما جمعه  9 تیر با انتشار بیانیه‌ای خبر درگذشت این بازیگر سرشناس در سال‌های دهه‌های ۶۰ و ۷۰ را اعلام کرد.

 فرجامی حدود دو ماه قبل در اثر سکته مغزی مدتی در بیمارستان بستری شد و در ادامه پس از بهبودی نسبی، درمان او در منزل ادامه یافت اما هفته گذشته بار دیگر در اثر سکته به بیمارستان منتقل شد و پس از آنکه چند روز در اغما بود، سرانجام چشم بر جهان فروبست.

فریماه فرجامی در سال ۱۳۵۶ از دانشکده هنر‌های دراماتیک مدرک کارشناسی گرفت و از سال ۱۳۵۵ با گویندگی نمایش‌های رادیویی و بازی در نمایش تلویزیونی «آدمک مومی» فعالیت هنری خود را آغاز کرد. لاله در «خط قرمز» (مسعود کیمیایی)، سوسن مکاشی در «تیغ و ابریشم» (مسعود کیمیایی)، مونس در «سرب» (مسعود کیمیایی) که برایش جایزه دیپلم افتخار هفتمین جشنواره فیلم فجر را به ارمغان آورد، ماه منیر در «مادر» (علی حاتمی)، فروغ الزمان در «پرده آخر» (واروژ کریم مسیحی) که به خاطر بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد و آفاق در «نرگس» (رخشان بنی اعتماد) از نقش‌آفرینی‌های به یادماندنی او بودند.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی