علیرضا خوشبخت، روزنامه‌نگار به شش سال زندان محکوم شد

علیرضا خوشبخت

علیرضا خوشبخت، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی که پیش از این و در تاریخ ۳۱ شهریور به همراه همسرش بازداشت و پس از گذراندن ۹۴ روز حبس به قید وثیقه آزاد شده بود در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری قابل اجرا محکوم شد.

بر اساس این حکم خوشبخت به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات قانون اسلامی، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس در مورد او قابل اجرا خواهد بود.

نیروهای امنیتی علیرضا خوشبخت را یکم مهر سال جاری بازداشت کرده بودند.   

 انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هفته گذشته گزارش داده بود که کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی فهرست نهایی از وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی تا تاریخ ۲۰ دی‌ ۱۴۰۱ را تهیه کرده که بر اساس گزارش‌های رسمی تا لحظه تهیه این گزارش ۳۰ نفر از روزنامه‌نگاران در بازداشت هستند.

بر اساس این گزارش از آغاز اعتراضات اخیر بر مبنای گزارش‌های رسمی و غیر رسمی حدود ۷۰ نفر از روزنامه‌نگاران ایرانی بازداشت شده‌اند. برخی از آن‌ها با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.  

بیشتر بخوانید:

محسن جعفری‌راد، نویسنده و منتقد سینما بعد از آزادی از زندان «خودکشی» کرد

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی