کارزار انتشارات پیام در آلمان برای حمایت از جنبش و مخالفت با حکم اعدام

پوستر انتشارات پیام برای حمایت از جنبش مردم ایران

انتشارات پیام در آلمان کارزاری برای حمایت از جنبش ملت ایران و برای مبارزه با حکم اعدام برگزار می‌کند.

بورزن‌بلت، نشریه کتابفروشان آلمان اعلام کرد جلال رستمی گوران، مدیر انتشارات پیام و مسئول کتابفروشی گوته – حافظ در شهر بن آلمان که از قدیم روابط فرهنگی ایران و آلمان در دستور کارش بوده است، کارزاری برای همبستگی با قیام ملت ایران برگزار کرده و از کتابفروشان و ناشران سراسر آلمان خواسته است در این کارزار شرکت کنند.   

بر اساس این گزارش گوران در نامه‌ای به همکارانش یادآور شده است که او به عنوان یک ایرانی دو تابعیتی رویدادهای مربوط به جنبش زن، زندگی، آزادی را با نگرانی دنبال می‌کند. رستمی در این نامه آورده است:

«۴۳ سال است که زنان ایرانی برای آزادی خود می جنگند. اکنون آنها در خط مقدم جنبش کنونی قرار دارند و امیدوارند که پایان رژیم ایران را رقم بزنند.»

 رستمی در ادامه این نامه به کتابفروشان و ناشران آلمانی یادآور شده است:

 «وضعیت در ایران بحرانی است. حاکمیت در حال دستگیری معترضان و شکنجه آنها است – از جمله بسیاری از نویسندگان، روزنامه‌نگاران، بازیگران و ورزشکارانی که با اعتراضات مردمی همراه و همسو بوده‌اند. معترضان در دادگاه‌های نمایشی و بدوپن برخورداری از حق داشتن وکیل محکوم به اعدام می‌شوند و در معرض خطر اعدام قرار دارند.»

گوران در این نامه از همکارانش می‌خواهد که با شعار «زن، زندگی، آزادی» و «نه به اعدام» با مردم ایران اعلام همبستگی کنند. مدیر انتشارات پیام نوشته است:

«ما باید از آزادی بیان حمایت کنیم که برای ما کتابفروشان بزرگ‌ترین دستاورد است. زیرا بدون آزادی بیان هرگز ادبیات با همه شگفتی‌هایش پدید نمی‌آید.»

انتشارات پیام پوستری هم تهیه کرده و در اختیار همکارانش قرار داده است و از همکاراتش خواسته است این پوستر را در معرض دید همگان قرار دهند. او از کتابفروشان آلمان خواسته است با ارسال عکسی از ویترین و پیشخوان کتابفروشی‌ها و با اشتراک‌گذاری این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی به این کارزار بپیوندند.

جلال رستمی گوران مدیر انتشارات پیام و کتابفروشی گوته – حافظ در شهر بن آلمان جایزه کتابفروشان آلمان در سال ۲۰۲۱ را به دست آورده است. این برای سومین بار بود که این جایزه معتبر به رستمی گوران تعلق می‌گرفت.

کتابفروشی گوته – حافظ  از سال ۱۹۹۴ تاکنون در شهر بن با هدف برقراری گفت‌وگوی فرهنگی بین شرق و غرب مبتنی بر سنت گوته فعالیت می‌کند. آثاری که گوته – حافظ عرضه می‌کند اما محدود نیست و دربردارنده آثاری از ادبیات جهانی و ادبیات آلمان و همچنین ادبیات کودک و نوجوان است.

انتشارات پیام به مدیریت جلال ستمی گوران ناشر نشریه «آوای تبعید» است. به تازگی «پیام» رمان‌های گیسو و لبخند مریم و دانیال و پدرش نوشته قاضی ربیحاوی را منتشر کرده است.

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی