مهدی بیک، دبیر سیاسی روزنامه اعتماد بازداشت شد

مهدی بیک، دبیر سیاسی روزنامه اعتماد

شامگاه پنجشنبه ۱۵ دی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی مهدی بیک، دبیر سرویس سیاسی روزنامه اعتماد را بازداشت کرده‌اند. همسر این روزنامه‌نگار با تأیید خبر بازداشت او در توییتر نوشت: ماموران امنیتی موبایل، لپ‌تاپ و وسایل مهدی بیک را در جریان بازداشتش ضبط کرده‌اند.

از محل نگهداری دبیر سیاسی روزنامه اعتماد و اتهامات او فعلا اطلاعی در دست نیست. بیک یک روز قبل از بازداشتش  با مادر محمد مهدی کرمی، از معترضان محکوم به اعدام گفت وگو کرده بود. در این گفت‌وگو که بسیار هم پربازتاب بود، مادر محمد مهدی کرمی خواهان تعیین وکیل تعیینی برای پسرش شده بود.

مهدی بیک با سهند نورمحمدزاده، ورزشکاری که به اعدام محکوم شده و در اعتراض به این حکم اعتصاب غذا کرده بود نیز مصاحبه کرده است. او همچنین با فاطمه قره‌ حسنلو، خواهر حمید قره حسنلو، رادیولوژیست ایرانی که در پرونده روح‌الله عجمیان به اعدام محکوم شده بود اما بعدها حکم اعدام او در دیوان عالی تأیید نشد نیز گفت‌وگویی انجام داده بود.

پیش از بازداشت مهدی بیک، یکشنبه ۱۱ دی نیروهای امنیتی میلاد علوی، خبرنگار روزنامه شرق را که به دادسرا رفته بود، بازداشت کردند.

فدارسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران اعلام کرده است که میلاد علوی شصت و چهارمین روزنامه‌نگاری است که از آغاز خیزش زن، زندگی، آزادی در ایران بازداشت می‌شود. نیمی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده را از زمان بازداشت همچنان در زندان حبس کرده و به تحمل کیفر محکوم کرده‌اند.

افشین غلامی، سردبیر ماهنامه تفکر انتقادی، از تاریخ ۲۰ مهر سال جاری تاکنون مفقودالاثر است.

 بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی