ترانه علیدوستی بعد از آزادی از اوین، بدون حجاب اجباری مقابل دوربین ایستاد

ترانه علیدوستی در جمع دوستان و همکارانش مقابل زندان اوین، بدون حجاب اجباری

ترانه علیدوستی، بازیگر سرشناس ایرانی که حدود سه هفته پیش بازداشت شده بود،  چهارشنبه ۱۴ دی با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، علیدوستی در حالی که حجاب اجباری بر سر ندارد هنگام خروج از زندان از سوی گروهی از سینماگران و هنرمندان مورد استقبال قرار گرفته است.

این بازیگر سینما در زمان بازداشت به «انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین که زیر نظر وزارت اطلاعات اداره می‌شود» منتقل شده بود.

بازداشت علیدوستی واکنش‌های گسترده بین‌المللی را در پی داشت. جشنواره فیلم کن، جشنواره فیلم برلین و همچنین شمار زیادی از بازیگران و سینماگران جهان از او حمایت کرده بودند.

اتحادیه بازیگران سینما، تلویزیون و رادیوی آمریکا (SAG-AFTRA) هم در بیانیه‌ای دستگیری ترانه علیدوستی را محکوم کرده بود. در بیانیه این اتحادیه با اشاره به دستگیری ترانه علیدوستی و دستگیری بازیگران دیگری چون هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی آمده بود:

«ما به شجاعت علیدوستی، قاضیانی و ریاحی و بی‌شمار فعالانی که همه چیز خود را برای به دست آوردن زندگی بدون ظلم به خطر می‌اندازند درود می‌فرستیم. آن‌ها به ما نشان دادند که حتی در بی‌رحمانه‌ترین سرکوب‌ها، روح انسانیت خواهد درخشید.»

اتحادیه بازیگران سینما،‌ تلویزیون و رادیوی آمریکا بیش از ۱۱۵ هزار عضو فعال دارد.

بیشتر بخوانید:

ژولیت بینوش در حمایت از ترانه علیدوستی: ایران در حال زایش دورانی جدید است

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی