حکم زندان نوید میهن‌دوست، کارگردان سینما اجرا شد

حکم سه سال و شش ماه زندان نوید میهن‌دوست، کارگردان سینما یکشنبه ۲۹ مرداد اجرا شد. اتهامات این کارگردان سینما ساخت فیلم‌ درباره مسیح علی‌نژاد و همچنین اقدام به ساخت فیلم درباره دختران خیابان انقلاب است. فیلم اول هرگز پخش نشد و فیلم دوم هرگز ساخته نشد و با این‌حال دستگاه قضایی جمهوری اسلامی دست در دست نهادهای اطلاعاتی و امنیتی تلاش این کارگردان برای ساخت این فیلم‌ها را به عنوان اقدام علیه امنیت کشور درک کرد.

اتهام میهن‌دوست اقدام علی امنیت کشور عنوان شده اما در واقع او به خاطر ارتباط با برادر مسیح علی‌نژاد زندانی شده است. پیش از اجرای حکم فرشته نزاکتی از طرف رادیو زمانه با این کارگردان سینما گفت‌وگو کرده است. این گفت‌وگو را می‌شنوید:

پیش از این صد و هشتاد نفر از سینماگران و هنرمندان ایرانی، با امضای نامه‌ای خواستار لغو سریع حکم زندان ۴۲ ماهه برای «نوید میهن‌دوست» شده بودند. در این نامه که به امضای هنرمندانی همچون علی مصفا، شقایق دهقان، رضا کیانیان، حمیدرضا آذرنگ، کیومرث پوراحمد، همایون اسعدیان، مازیار میری و حمید نعمت‌الله رسید، گفته شده بود «تولید آثار فرهنگی و هنری، نه اقدام علیه امنیت ملی است و نه فعالیت تبلیغی علیه نظام و حکم دادگاه انقلاب علیه رضا میهن‌دوست و دیگر کنشگران فرهنگ و هنر، مصداق تداوم نقض آزادی بیان است و باید متوقف شود.»

منبع خبر: رادیو زمانه

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی