هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی بازداشت شدند

ماموران امنیتی جمهوری اسلامی عصر یکشنبه ۲۹ آبان/۲۰ نوامبر هنگامه قاضیانی، بازیگر سرشناس را با «حکم قضایی» بازداشت کردند. خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) اتهام قاضیانی را  «ارتباط با رسانه‌های معاند و ضد انقلاب» اعلام کرده است.  

روز گذشته دستگاه قضایی جمهوری اسلامی برخی هنرمندان نام آشنا را به دادستانی تهران احضار کرده بود. خبرگزاری میزان نوشته بود الناز شاکردوست، میترا حجار، باران کوثری، سیما تیرانداز و هنگامه قاضیانی «در مورد انتشار مطالب غیر مستند و تحریک‌آمیز» به دادسرا احضار شده بودند.  

ساعتی بعد از آن هنگامه قاضیانی با انتشار ویدئویی بدون حجاب از خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

«شاید این آخرین پست من باشد. از این لحظه به بعد، هر اتفاقی برایم بیفتد، بدانید که من تا آخرین نفس در کنار مردم ایران هستم.»

قاضیانی پنج‌شنبه گذشته در یادداشتی که در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت، جمهوری اسلامی را «حکومت بچه‌کش» خطاب کرده بود.

 ایرنا نوشته است در پی حمایت برخی از سلبریتی‌ها و هنرمندان از انقلاب نوین مردم ایران با حکم قضایی تعدادی از آن‌ها در روزهای گذشته از دریافت خدمات اجتماعی منع شده‌اند.

پانویس:

ساعتی بعد از انتشار این خبر، خبرگزاری امنیتی تسنیم نوشت: کتابون ریاحی، یکی دیگر از بازیگران شناخته شده سینمای ایران که تحت تعقیب قضایی بود، در ویلای خود در یکی از بخشهای اطراف قزوین بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی