بانگ نما: «پر‌پَر می‌شویم با دیدن این همه لاله پَرپَرت»، کاری از ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی به رهبری آرش فولادوند

آرش فولادوند، ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی و موسس و سرپرست گروه کُر ایرانیان در اروپا با همکاری گروه کر بهار پاریس ترانه تازه‌ای را برای جنبش اجرا کرده و حقوق بازخوانی و اجرای این اثر را در اختیار مردم قرار داده است.

فولادوند پیش از این  با تنظیم جدیدی روی اجرای «بدرود ای زیبا»، قطعه «تو بمان ایران» را اجرا و به زنان ایران تقدیم کرده بود.

آرش فولادوند یکی از بنیانگذاران انجمن فرهنگی بهار، سرپرست گروه کرال بهار، رهبر اول و آهنگساز ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی است.

او تحصیلات خود را از ابتدا در ایران در رشته موسیقی و مهندسی آغاز کرد. در مهندسی دارای درجه دکترا از انستیتو نفت فرانسه و درجه مهندسی از دانشگاه تهران و در موسیقی، دانشجوی کنسرواتور ملی موسیقی فرانسه در رشته هارمونی و ارکستراسیون است.

فولادوند در سال‌های ٢٠٠۴ ،٢٠٠۵ و ٢٠٠۶ رسیتال‌های پیانوی مختلفی در تالارهای دانشگاه تهران به نفع «سازمان حمایت از کودکان سرطانی» و «سازمان حمایت از کودکان کار» برگزار کرده و تقدیر نامه‌های مختلفی دریافت کرده است.

در سال ٢٠٠٧ به فرانسه مهاجرت کرد و دو سال بعد با عضویت در کادر مرکزی انجمن فرهنگی بهار فعالیت‌های فرهنگی و مردمی خود را در فرانسه گسترش داد.

او با پایه‌گذاری گروه کرال بهار و ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی تلاش می‌کند فرهنگ اقوام و ملت‌های ایرانی را در فرانسه معرفی کند.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی